Poznaj najgorętsze trendy wnętrzarskie 2022 roku
Urządzamy domWspółczesne trendy wnętrzarskie wyróżniają się przede wszystkim tym, że reprezentują odmienne, często kompletnie różnorodne style. Słowem - każdy może znaleźć coś korespondującego z jego preferencjami, ale jednocześnie wpisującego się w najpopularniejsze z nurtów. Oczywiście - decydując się na budowę drewnianego domu szkieletowego lub domu tworzonego na bazie technologii Steico warto wziąć też pod uwagę specyfikę takich konstrukcji. Szczęśliwie trendy w aranżacji wnętrz na 2022 rok przedstawiają się wyjątkowo korzystnie właśnie z takiej perspektywy. Dlaczego? Odpowiadamy poniżej.
Technika skandynawska - także w wystroju?
Obok bogatszych, bardziej ozdobnych stylów, jak chociażby art deco czy cottage core z pastelową paletą barw z pewnością popularne są również style podkreślające prostotę i czyste linie konstrukcji drewnianych domów. Kolejny rok z rzędu triumfy świeci styl minimalistyczny. Pierwsze skrzypce odgrywa tutaj przestrzeń, a zabiegi aranżacyjne mają prowadzić przede wszystkim do jej powiększenia. Styl minimalistyczny w domu drewnianym warto uzupełnić o akcenty kolorystyczne. W 2022 roku najpopularniejsze będą raczej delikatne kolory - jak zieleń (głównie utrzymana w odcieniu oliwki czy mchu, rzadziej wyraźna, szmaragdowa), bazowe beże i kremowa biel, wszelkie odcienie brązu, nawiązujące do drewna. Jak łatwo zauważyć, taka paleta sprzyja tworzeniu domowej oazy - w domu z drewnianych elementów jest to prosta do wcielenia w życie strategia.
Sięgając do korzeni
Kontrastującym niejako - przynajmniej w sferze kolorów - pozostaje klimat vintage, który w tym roku powraca w nowej odsłonie. Wnętrza takie, niekoniecznie opierają się na autentycznych antykach czy sprzętach retro - współczesny vintage wykorzystuje nowe elementy wystroju nawiązujące formą, kolorem czy wzorem do ubiegłych dekad. Ale uwaga - vintage to obecnie nie tylko lata 40, 50 czy 60, ale nawet lata 80. Dodatki w tym stylu pozostają nieoczywiste, a ich głównym zadaniem jest stanowienie mocnego akcentu. Pojawiają się zatem barwy neonowe, energetyczne, teoretycznie antagonistyczne do wnętrz drewnianych domów, jednak z pewnością tworzące interesującą kompozycję.
Idealne dopasowanie
Pozbawiony takich kontrastów, a nawet idealnie uzupełniający szkieletowy dom drewniany będzie z pewnością styl ekologiczny - wpisujący się w obecną sytuację geopolityczną, a jednocześnie ponadczasowy. Ekologiczna aranżacja wykorzystuje nie tylko tradycyjne meble, ale również takie, które wykonano metodą DIY. Najważniejsze, by wnętrze charakteryzowało się otwartością przestrzeni, obecnością dużej ilości drewna oraz roślin. W eko-wnętrzu swoje miejsce znajdą konstrukcje na bazie drewnianych palet, odnowione stare meble, naturalne włókna - jak len, bawełna, wełna czy juta. Popularnością cieszą się również zapomniane w ubiegłych latach meble z wikliny oraz rattanu zarezerwowane do tej pory głównie jako wyposażenie ogrodu czy altany.
Naturalność, zrównoważony rozwój, aspekt ekologiczny - to cechy domu drewnianego budowanego w technice skandynawskiej czy technologii Steico - a jednocześnie wyznaczniki stylu wystroju wnętrz. Oczywiście organiczne materiały to nie wszystko, ważne jest również ich stylizowanie - skórzane i lniane plecionki, makramy nawiązujące do estetyki boho...Każdy z tych elementów świetnie sprawdzi się w drewnianym domu, nawet jeśli jego plan oraz konstrukcja wyróżnia całkowicie nowoczesne podejście.
Wybór wystroju a rodzaj domu
W domach szkieletowych tworzonych przez specjalistów z firmy Skand House sprawdzi się oczywiście każdy rodzaj aranżacji wnętrza. Najważniejsze, by styl korespondował z potrzebami mieszkańców. Ponieważ konstrukcje tworzone w technologii Steico czy też technice skandynawskiej za priorytety stawiają sobie korzystanie z zasobów naturalnych w sposób zrównoważony, ale też zagwarantowanie inwestorom maksymalnego komfortu podczas użytkowania domu - warto połączyć te dwa czynniki również rozważając kierunek, w jakim ma iść aranżacja. Współcześnie nie brakuje na rynku mebli, elementów dekoracyjnych czy sprzętów, które łączą w sobie estetykę, funkcjonalność i przyjazność dla środowiska. Niezależnie od wybranego stylu wystroju wnętrza warto pamiętać o tym, by wykorzystać ten potencjał.
Materiał partnera