Naturalne mieszanki na piękne włosy

Naturalne mieszanki na piękne włosy

Uroda

Jesienią najbardziej wypadają nam włosy. Aby móc się pochwalić pięknymi włosami, pij naturalne i łatwe do przygotowania mieszanki.

reklama

Kuracja powinna trwać 3 miesiące. Po tym czasie zrób miesięczną przerwę lub zamień napar na inny. Organizm nie przyzwyczai się do ziół, a ty nie przesadzisz z ilością witamin.

Skrzypokrzywa (czyli pokrzywa i skrzyp zaparzone razem) działa na przykład lekko moczopędnie i po dłuższym stosowaniu wypłukuje magnez oraz witaminy z grupy B. Tych dostarczy z kolei napój drożdżowy. Siemię lniane przyspieszy przemianę materii.

Kiedy i jak to robić? Najlepiej po śniadaniu. Nie pij naparów i drożdży na pusty żołądek, bo mogą powodować wzdęcia. Uwaga! Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli połączymy picie wymienionych mieszanek z wcierkami domowymi. Po przepis wejdź tu: Jesienne wcierki na wypadanie włosów.

Napój drożdżowy

Aby nie wywołać sensacji żołądkowych, drożdże trzeba zabić, czyli zalać wrzątkiem lub gorącym mlekiem. Weź zatem łyżkę świeżych, pokrusz i wymieszaj z niepełną szklanką świeżo zagotowanej wody. Po kwadransie wypij. Napój będzie lepszy, jeśli zmiksujesz go z połową banana i szczyptą cynamonu albo dodasz do niego trochę miodu.

reklama

Siemię lniane

Wieczorem zalej 2 łyżki siemienia szklanką zimnej wody. Powstanie z tego galaretka – wypij ją rano. Jeśli nie odpowiada ci kisielowata konsystencja, możesz też przed śniadaniem zalać taką samą ilość nasion ciepłą wodą z dodatkiem soku malinowego. Wypij po kwadransie. Siemię możesz też miksować z jogurtem lub dowolnymi owocami.

Zioło na piękne włosy: skrzypokrzywa

Weź po łyżce pokrzywy i skrzypu, zalej szklanką wrzątku. Na początku kuracji na twarzy mogą pojawić się drobne krostki, ale wbrew pozorom to dobry znak – tak się dzieje podczas oczyszczania organizmu z toksyn. Po 2-3 tygodniach cera będzie już wyglądać lepiej.

 

Tekst: Aleksandra Karelin/wer.KM
Zdjęcia Shutterstock, Materiały Prasowe

 

Zobacz także: Czosnek niedźwiedzi – jakie ma właściwości i jak go spożywać?

Zobacz także: Suszone zioła – zbieranie zastosowanie i pomysły na dekoracje

Zobacz również