Zrób to sam: domowy peeling do skóry głowy
UrodaPeeling skóry głowy to zabieg polecany osobom borykającym się z problamami takimi jak łupież i przetłuszczanie się włosów, ale nie tylko. Świetnie sprawdzi się też u osób, które na co dzień używają kosmetyków do stylizacji włosów. Peeling pomoże pozbyć się resztek produktów ze skóry głowy.
Peeling na skórę głowy
Peeling skóry głowy wykonany raz w tygodniu pomoże dokładnie umyć skórę głowy, pozbyć się martwego naskórka, resztek kosmetyków, kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które osadzają się na włosach w ciągu dnia.
Oprócz tego zabieg peeling pobudza krążenie skóry głowy, a co za tym idzie wzmacnia cebulki włosów. Nie jest to bez znaczenia w przypadku włosów wypadających lub takich, które szybko tracą objętość, ponieważ masaż skóry głowy, który wykonujemy w czasie peelingu podnosi włosy u nasady. Innym bardzo fajnym efektem ubocznym stosowania peelingu skóry głowy jest to, że przyspiesza wzrost włosów – dobra nowina dla tych, którzy je zapuszczają.
Peeling skóry głowy: zalety
Ten prosty zabieg pielęgnacyjny, którym jest peeling skóry głowy przyniesie ulgę wszystkim, którzy cierpią z powodu swędzenia skóry spowodowanego osiadającymi na włosach zanieczyszczeniami. Peeling skóry głowy przyniesie również ulgę alergikom, łagodząc podrażnienia i świąd skóry.
Domowy peeling do włosów
W drogeriach i sklepach kosmetycznych można kupić wiele rodzajów peelingów do skóry głowy, które pomogą uporać się z wypadaniem włosów z łojotokiem. Możesz też wykonać taki peeling samodzielnie w domu. Wystarczy kilka składników.
Domowy peeling do włosów z cukrem
Najprostszym i najłatwiejszym do zrobienia i wykonania jest peeling do skóry głowy na bazie cukru trzcinowego. Wystarczy do jednorazowej porcji szamponu w przypadku krótkich włosów dodać łyżeczkę cukru, a w przypadku długich, dwie łyżeczki. Wymieszać całość dokładnie.
Świetnym dodatkiem takiego peelingu będzie kilka kropel oleju rycynowego lub nafty kosmetycznej, które świetnie działają na skórę głowy. Świetnym dodatkiem wzmacniającym włosy będzie również olej arganowy.
Peeling z kawy na skórę głowy
Innym świetnym dodatkiem do domowego peelingu na skórę głowy będą fusy kawy. Ten rodzaj peelingu świetnie nadaje się raczej dla osób z ciemnymi włosami, blondynkom może trochę przyciemnić kolor. Podobnie jak w przypadku cukru trzeba wymieszać kawę z szamponem. Kawa pobudzi dodatkowo ukrwienie skóry i wzmocni cebulki.
Jak zrobić domowy peeling skóry głowy
Peeling dobrze jest zrobić tuż przed myciem głowy, dzięki temu dodatki peelingujące nie rozpuszczą się w szamponie. Warto przed nałożeniem peelingu na skórę głowy zmoczyć włosy i lekko osuszyć je ręcznikiem. Można też przed nałożeniem peelingu umyć włosy samym szamponem.
Peeling skóry głowy na łupież
Domowym sposobem można przygotować peeling, który złagodzi objawy łupieżu i przywróci równowagę skórze. Wystarczy dodać do szamponu łyżeczkę sody oczyszczonej. Sposób postępowania podobny jak w przypadku innych peelingów, ale tu warto pozostawić mieszankę peelingującą na 2-3 minuty na skórze. Spłukać i umyć włosy jeszcze raz samym szamponem.
Peeling skóry głowy kosmetyki
W drogeriach można kupić gotowe mieszanki peelingujące skórę głowy. Warto kupować jednorazowe opakowania. Co pomoże rozpoznać, który peeling najlepiej sprawdzi się w przypadku twoich włosów.
Peeling skóry głowy jak skutecznie go wykonać?
W przypadku peeling skóry głowy ważne są nie tylko składniki kosmetyku, ale również sposób w jaki się go aplikuje na skórę głowy. Można nakładać go małymi porcjami od czubka głowy, w kierunku uszu, wykonując małe, koliste ruchy opuszkami palców. Masaż pomoże dokładnie oczyścić skórę oraz pobudzi jej ukrwienie.
Kiedy najlepiej wykonywać peeling skóry głowy
Ten super skuteczny zabieg dla skóry głowy warto wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. Najlepiej wieczorem, po wykonaniu wszystkich obowiązków. Wtedy stanie się on częścią pielęgnacyjnego rytuału i stanie się stałym elementem programu domowego spa. Warto pamiętać, żeby nie stosować go po osłabieniu chorobą lub w czasie miesiączki. Według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Ajurwedy może to dodatkowo osłabić nie tylko wasze włosy, ale i was.
Peeling skóry głowy ważna rada
Jeśli posiadasz długie włosy, warto zadbać o nie w dodatkowy sposób i nakładać peeling nie przerzucając włosów nad głową, a myjąc je zgodnie z kierunkiem wzrostu. Dzięki temu włosy nie plączą się i łatwiej je rozczesać, co nie jest bez znaczenia przy długich włosach.
Tekst: MW
Zdjęcia: Shutterstock
Zobacz także: Naturalne mieszanki na piękne włosy
Zobacz także: Peeling do ust DIY na bazie domowych składników